Jak jsou zaměstnanci spokojeni s kávou v práci?

Nezávazná nabídka

Rozhodli jsme se odhalit pravdu o kávě na pracovišti! Jakou kávu mají zaměstnanci nejraději? Je káva opravdu základním benefitem? A co pití kávy na pracovišti pro zaměstnance znamená? Ptali jsme se celkem 500 lidí pracujících v office firmách 50+ zaměstnanců.

A výsledek?

Čísla hovoří jasně. Káva je základ! Pojďme se na to podívat pěkně popořadě.

Jací jsme pijani? Velcí. Bez kávy v práci nedáme ani ránu

82 % lidí v práci pije kávu. A ani v pití kávy nejsme gender equal: kávu pijí více ženy než muži.

45 % lidí si dá první kávu eště před devátou – jasný důkaz toho, že káva je startem pracovního dne.

56 % lidí se nespokojí s jedním šálkem kávy – aby pracovní den přežili, potřebují minimálně dva.

Existují lidé, kteří si disciplinovaně udělají kávu, donesou si ji k pracovnímu stolu a vrhnou se zpět do pracovního procesu. Ti zaměstnanci, kteří se u pití kávy setkávají s kolegy, vypijí dle průzkumu kávy více.  A my víme proč! Pro 52 % je pití kávy v práci sociálním rituálem.

Pro 54 % lidí znamená povzbuzení, 13 % pije kávu proti stresu, pro 16 % lidí je káva dokonce nutnost!

Jakou kávu milujeme? Jednoduše dobrou zrnkovou!

Téměř polovina lidí pije v práci zrnkovou kávu. 81 % lidí je s chutí zrnkové kávy spokojeno.

Alfou omegou je pro 45 % dotázaných to, aby byla káva čerstvě namletá. (V jednoduchosti je krása, nemyslíte?)

Nejdůležitější ale je, aby káva nikdy, ale opravdu nikdy nedošla. V tom se můžete spolehnout na nás. Neméně důležité je, aby lidé nervně nečekali na svůj šálek kávy, protože s kávovar zrovna čistí. I na to jsme mysleli. Zjistili jsme, že nejlepší čas k čištění kávovaru je kolem poledne a po 16h.

Je káva opravdu stěžejním zaměstnaneckým benefitem?

Posuďte sami: pro 22 % lidí je káva na pracovišti nejdůležitější benefit. A to už stojí za to, téměř čtvrtinu zaměstnanců rozveselit tím, že jim dáte dobrou kávu, nemyslíte?

Průzkum také prokázal, že spokojenější jsou v práci častěji lidé, kteří mají v práci kávu zadarmo.

A teď šokující zjištění: 45 % lidí stále nemá kávu v práci zdarma. Když se chtějí ráno probrat nebo si se záminkou popovídat s kolegy, musí si za to zaplatit.

Co pro vás, milí zaměstnavatelé, z průzkumu plyne?

  1. Za rozumné peníze a s minimálním úsilím můžete získat hodně muziky – stačí pořídit dobrý kávovar, ten pravidelně servisovat a plnit skvělou (zrnkovou!) kávou. A 22 % vašich zaměstnanců bude rázem spokojenějších (čtěte výkonnějších, kooperativnějších, usměvavějších). S kávovým řešením od nás dostanete navíc kávovar i jeho servis ZDARMA. Kouzlo? Nikoliv, promyšlené kávové řešení od JDE!
  2. Když budete mít v práci kvalitní kávu, kancelář nebude ráno vypadat jako remake seriálu walking deads – zaměstnanci zahájí start do pracovní den pořádně silnou kávou (ještě před devátou) a nebudou se malátně rozkoukávat do jedenácti. Dobrou zprávou pro vás také je, že lidé nechtějí žádné extrabuřty. Chtějí prostě a jednoduše skvělou kávu. Chcete vědět, jak skvělá káva vypadá, voní a chutná? Poznejte značku kávy Piazza D'Oro.
  3. Dejte lidem kávu zdarma. A uvidíte, budou se dít divy. Zkuste to a uvidíte sami. Abychom vám dokázali, že průzkumu věříme, nabízíme týdenní test kávy včetně kávovaru a servisu A pro ty, jejíchž spotřeba je 50 a více šálků denně, je navíc tento test zcela ZDARMA.

Mám zájem o nezávaznou nabídku

Spojíme se s vámi do jednoho pracovního dne

Počet zaměstnanců*
Kam chcete kávovar umístit?
Opište text z obrázku