Typy kávy

Káva je velmi chutný nápoj, který nás udržuje v bdělém stavu a zpříjemňuje chvilky trávení ve společnosti přátel. Jakému typu kávy dávate přednost vy?

Espresso

„Espresso“ pochází z latinského slova a znamená „mačkání“. Ačkoli velikost šálku je malá, chuť je silná. Je to malé množství velmi koncentrované kávy a jak se vaří, vysoký tlak vytlačuje horkou vodu po kávě a tak ji dodává silu a lahodnost.

Cappucino

Cappucino vzniklo původně v Itálii a vaří se 1/3 čerstvě připraveného espressa, 1/3 teplého mléka a 1/3 mléčné pěny a popráší se čokoládou. Chcete-li udělat dokonalé cappucino musíte nejprve uvařit espresso, pak nalijte horké napěněné mléko přes espresso a na závěr poprášte čokoládou nebo skořicí.

 

 

Flat White

Flat white znamená více kávy, méně mléka, to vše dohromady udělá silnou a bohatou chuť určenou především kávovým milovníkům. Tento nápoj, který se rozšířil do ostatního světa z Austrálie a Nového Zélandu, spatřil poprvé světlo světa v osmdesátých letech minulého století. 

Díky dokonalé rovnováze mléka a kávy, která je pro Flat White charakteristická. není Flat White tak „mléčný“ jako káva caffe latté, ale není ani příliš hořký. Je to káva bohaté chuti, silná, ale zároveň krémově jemná.

Latte

Caffè latte je směsí 30 ml kávy (espresso nebo dvojité ristretto) a 210 či více ml mléka, vyšlehaného při teplotě 58-70 stupňů Celsia (údaje se různí) do podoby mikropěny. Podává se v šálku o objemu 280 ml a více. Opět nezapomeňte zapomenout na skořici.

Latte je kávový nápoj vyrobený z mléka a espressa. Má vyšší podíl mléka, které mu dodáva krémovou chuť. Jedna krásná věc na latte je úžasné latte umění ze skořice nebo čokolády, které lze udělat na vršku mléka - od lásky srdce, zvířata a dokonce i 3D latte umění pomocí mléčné pěny.

Long Black

Long black je kávový nápoj, známý především v Austrálii a na Novém Zélandu. Připravuje se tak, že se střední šálek nejprve naplní horkou vodou a do ní se následně vyrobí 2 dávky espressa. Takovýto postup zajistí uchování kávové pěny a liší se tím od americana, u kterého se naopak dolévá horká voda do kávy. Pro obzvláštnění můžete přidat sladký sirup nebo led.